Szolgáltatások

Elérhető szolgáltatásaimról bővebben itt olvashatsz

Legújabb szolgáltatásom!
Kenés - ínrakás

 A kenés-ínrakás egy ősi magyar népgyógyászati technika.

(Érdekesség: Tudtátok, hogy régen a kenést (mai nyelven vivőanyag alkalmazása) avas disznózsírral végezték? 😅)

No de miért hatékony az ínrakás technikája és mikor segíthet?

A nem megfelelő, vagy túlzott és egyoldalú izomterhelés, a rendszeres sportolás abbahagyása következtében az inak (kötőszövetes elemek) és ez által az izmok nagymértékben rövidülnek, így keletkeznek a letapadások a csontok felületén. Fentiek hatására idővel beszűkül adott izomcsoportok mozgástartománya, lerakódások keletkeznek, melyek tovább rövidítik az inakat és izmokat, s végül a fájdalom is megjelenik.

Beavatkozás hiányában a fájdalom állandósul, mozgásaink korlátozottá válnak. Így keletkezik a krónikus (állandósult) hát-, csípő-, derék-, váll-, könyökfájdalom (tenisz- és golfkönyök).

A térdet érintő panaszokról se feledkezzünk meg!!

Ha a térd ínszalagjai rövidülnek, "gúzsba kötik" a térd csontjait, melynek következtében kiszorul az ízületi folyadék a csontok közül. Így alakul ki a "recsegő térd" szindróma. Hosszú távon, az ízületi folyadék, vagyis megfelelő "olajozottság" hiányában az ízfelszínek kopása megkezdődik és az ehhez kapcsolódó fájdalmak is jelentkeznek.

Az ínrakás technikájával a letapadt inak, izmok felszabadításával nem csak az adott területen, hanem testszerte (mozgásláncok!!!) oldódik a feszültség, a keringés helyreáll a szövetekben, megszűnnek a görcsök és csökken a fájdalom.

Ezzel a technikával sok mozgásszervi probléma megszüntethető!

A kezelés elején, az ínrakással történő felszabadítás fájdalommal jár, de a kezdeti kellemetlenség után köpölyözéssel, masszázzsal és kötőszövet lazítással kárpótollak 🥰

A kezelés eredménye: kellemes ellazulás, felszabadult ínállomány és izomzat, fájdalommentes mozgás, visszatérő normális izomtónus! Egyszóval a felszabadultság érzése 🥰



S.I - terápia - Japán gerinckezelés 

Magyarul Szakroiliakális (keresztcsont-csípőcsonti) ízületi terápia.

Japánban fejlesztette ki Setsuo Hakata professzor gerinc- és mozgásszervi problémák kezelésére.

Bebizonyította, hogy az esetek többségében az SI ízület nem megfelelő működése (elakadása) okozza a derékfájást, mely sok esetben gerincsérv műtét után sem múlt el. Ezért is kezdték kutatni a fájdalom okát.

De mi is az az S.I ízület és miért olyan fontos❓

Testünk központi ízülete‼️

✅ A keresztcsontot és a csípőcsontot összekötve valóban testünk középpontjában helyezkedik el.

✅ Stabilizál és erőátviteli pont az alsó és felső testfél között, de a medencecsontok eredési- és tapadási helyeként is szolgálnak testünk főbb mozgató izmai számára.

✅ A keresztcsontot a koponyával elől az elülső hosszanti szalag, míg hátul, a hátsó belső hosszanti szalag köti össze és szabályozza az előre és hátra hajlást is.

Talán így már jobban érthető, hogy az SI ízület működési zavara miért van nagy hatással a porckorongsérvre, a csípő ízületre, a piriformis szindrómára, az isiászra, a légzésre, de még nyelési zavarokat, vállproblémákat is okozhat.

A legtöbb ember a derékfájás hallatán azonnal a porckorongsérvre gondol, pedig számos esetben a lábba lesugárzó fájdalom, vagy a sántítás is megszűnik az SI ízület kimozgatása után.

Mit kell tudni a kezelésről❓

Minden esetben állapotfelmérés előzi meg, melynek során az ízületi érintettséget is teszteljük.

A kezelés lényege, hogy az ízület mozgásának elakadását megszüntessük. A keresztcsont és a csípőcsont közötti ízületet (SI ízület) kimozgatjuk, feloldjuk az ízületben keletkezett feszültséget, ez által csökken vagy teljesen megszűnik a derékfájás.

✅ Nem csontkovácsolás‼️ Kezelés közben 2-3 mm-t mozdítunk az ízületen.

✅ Teljesen fájdalommentes és nem megterhelő, mivel nagyon finom kezelés, ezért szinte bárkin segíthet.

✅ Viszonylag rövid ideig tart.

Mikor segíthet❓

✅ Minden féle derékfájásnál, mert több mint 90 %-ban az SI ízület befeszülése okozza a fájdalmat.

-Ha az eddigi kezelések nem segítettek, az S.I kezelés megoldást jelenthet.

✅ Derék"becsípődésnél", derékfájásnál, lábba lesugárzó fájdalomnál stb.

✅ Mivel nagyon finom technika, rizikó mentesen és jól alkalmazható pl.gerincsérvnél is, gyerektől egészen az idősekig egyaránt.

Mind minden manuális kezelésnek, így az S.I terápiának is vannak ellenjavallatai:

❌ Láz

❌ Fertőző megbetegedések

❌ Tbc

❌ Csontvelőgyulladás

❌ Rosszindulatú daganatos megbetegedések

❌ SI ízületi hypermobilitás (túlzott ízületi lazaság)

❌ Súlyos csontritkulás (2,5 értéktől)

❌ Akut csonttörés és szalag sérülése az érintett régióban

❌ Műtétek utáni lábadozási időszak

❌ Széklet- vizeletürítési zavar

❌ Alsó végtag bénulása

❌ Epilepszia vagy más hasonló idegrendszeri

megbetegedése

❌ Alkohol vagy egyéb tudatmódosító szer hatása alatt álló személy

Manuális fasciakezelési technikák

Ha elolvastad a fasciáról készített összefoglalót, könnyedén belátható, hogy egészséges működésének legfontosabb tényezője a megelőzés, melynek kulcsa a helyes életmód.

Amennyiben e mellett fennáll valamilyen nem kívánatos tényező (sérülés, helytelen testtartás, egyoldalú munkaterhelés, fájdalom, műtéti heg) , illetve helytelen életmóddal összefüggésbe hozható panaszok jelentkeznek, szükséges lehet valamilyen fascia lazítási technikát alkalmazni.

Léteznek aktív technikák, melyeket szakember vezetésével, betanításával saját magunk végezhetünk.

A passzív technikák terapeuta által végzett manuális (kézzel) vagy különböző eszközök segítségével történő terápia, a fascia lazítása, nyújtása. A kezelés masszázságyon, esetleg ülő testhelyzetben történik. Ezen kívül egyes mozgások kivitelezése közben aktív asszisztált módon, illetve ellenállásos technikákkal is elérhető a fascia struktúrájának egészséges irányba történő visszarendezése.

A kezelés konkrét hatásai:

  • javítja az izomtónust, a mozgás- és helyzetérzékelést (percepció)
  • javítja a keringést, csökkenti a vérnyomást
  • csökkenti a meglévő fájdalmakat
  • jobb sebgyógyulást eredményez
  • csökkenti a szorongásérzetet
  • csökkenti a vegetatív idegrendszer paraszimpatikus túlsúlyát és a szimpatikus irányba tolja azt, mely által fokozódik az aktivitás, gondolkodás, problémamegoldó készség.
  • A kezelésről:
  • Fogásai eltérnek a hagyományos masszázs fogásaitól
  • Egyszerre nagyobb felületekkel is dolgozunk
  • A kezelés a gyengédebb terápiák közé sorolható, de olykor szükséges erőteljesebb fogások alkalmazása.
  • A kezelés ritkán korlátozódik kizárólag a problémás területre. Mivel a fascia láncolatokat, hálózatot alkot, általában egy teljes láncolat kezelése szükséges a probléma vonalán.
  • A kezelendő terület nagysága, a technika kiválasztása és a kezelés időtartama mindig előzetes állapotfelmérés alapján kerül meghatározásra.
  • Lehetőség van a teljes test fascia lazítására is.
  • A kezeléshez nem alkalmazunk olajat vagy krémet, mert fontos, hogy kellően bele tudjunk mélyedni a szövetekbe. A komfortérzet biztosítása azonban fontos, ezért minimális mennyiségű vazelint alkalmazunk vivőanyagként.

Ne feledd! A mozgás magát az egészséget jelenti! Ha önmagában ez mégsem elég, tudok segíteni!

FIGYELEM! A kezelés fizikai közérzet javító szolgáltatás, mely önmagában is képes komoly életminőség javulást eredményezni, azonban nem helyettesíti a szakszerű orvosi- vagy gyógytornász által előírt és vezetett terápiákat! Azok mentén kiegészítő kezelésként javasolt!

Felszabadító masszázs

Több millió éves evolúciós fejlődés útján az ember sajátjává vált a felegyenesedett járás képessége. Sajnos a mai világban élni olyan életmódot követel tőlünk, mely szép lassan visszafejleszti az egyedfejlődés útján megszerzett képességeinket. Az ülő életmód, a monoton, egyoldalú munkavégzés nagymértékben rontja testtartásunkat, s ez hosszú távon mindenképp mozgásszervi elváltozásokat eredményez, ha nem fordítunk kellő hangsúlyt a megelőzésre illetve a már kialakult tartáshibákat nem próbáljuk meg időben korrigálni.

A felszabadító masszázs mind a megelőzésben, mind a korrekcióban megoldást jelenthet.

A testünkben megtalálható izmok felépítésük és működésük szempontjából sem egyformák. Vannak tartós munkavégzésre képes, kevésbé fáradékony, de vannak nagy erőkifejtésre képes, de hamar elfáradó izmaink. Egyesek a helyes tartás fenntartásáért felelnek, míg mások a mozgásainkban vesznek részt. Mindezt számtalan tényező befolyásolja (izomszövet fajtája, izomrostok száma, a rájuk ható mozgásinger milyensége vagy annak hiánya, stb.) Egyes izmaink túlfeszülésre, míg mások "sorvadásra" hajlamosak, ezért az sem mindegy, hogy a masszázskezelés során milyen fogásokat alkalmazunk. A masszőrnek tudnia kell, mikor van szükség több nyújtó, lazító fogásra, és mikor kell intenzívebb kezelést alkalmaznia egy "inaktiválódott" izom tónusfokozásának érdekében.

Természetesen ahány ember, annyiféle testtartás, így a felszabadító masszázs nem egy "sablon" kezelés. Előzetes állapotfelmérés alapján határozom meg, hogy pontosan milyen fogásokat szükséges alkalmaznom a kezelés során. Többféle technika ötvözésével, a fasciális szemléletet szem előtt tartva nem csak a felületes izomcsoportokra fókuszálunk, hanem a mélyebben elhelyezkedő, problémás területek is elérhetővé válnak.  Az eredmény pedig mindazon pozitív hatások összessége, melyek a masszázs- és fasciakezelésre egyaránt jellemzőek.

FIGYELEM! A kezelés fizikai közérzet javító szolgáltatás, mely önmagában is képes komoly életminőség javulást eredményezni, azonban nem helyettesíti a szakszerű orvosi- vagy gyógytornász által előírt és vezetett terápiákat! Azok mentén kiegészítő kezelésként javasolt!

Sportmasszázs

Versenysport, testépítés, rekreációs mozgásformák. Bármilyen céllal sportolsz, a regenerációhoz, teljesítményfokozáshoz és a sérülések megelőzése érdekében szükséged lehet sportmasszázsra.

A szakszerű, holisztikus sportmasszázs kezelés legális doppingszere lehet a sportolónak 😉.

A kezelés magába foglalja:

- az ízületi mobilizációt,

- a nyújtó technikákat,

- a miofasciális triggerpontok manuálterápiáját,

- a manuális fascialazítási technikákat,

- segít a relaxációs-légzéstechnikák elsajátításában.

Mindezt meghatározott céllal (pl.: verseny előtti masszázs, bemelegítés, helyreállító masszázs, stb.) és irányelvek szerint, megelőző állapotfelmérés és folyamatos nyomonkövetés alapján.

Miofasciális triggerpont terápia

Mi is az a miofascia?
Egész pontosan egy adott izom és az azt körülvevő hártyás fascia réteg egysége.
Előfordul olykor, hogy sem a fascia lazítás, sem a masszázs kezelés nem vezet eredményre és ennek gyakran a miofasciális triggerpontok kialakulása áll a háttérben.
De mitől alakulnak ki?
A fasciánál olvashattad, hogy legnagyobb ingere a MOZGÁS. Mozgás hiányában (sérülés, mozgásképtelenség, mozgásszegény életmód) viszkozitása csökken, e miatt csúszási képessége is csökken. Letapad, mikroszkóp alatt vizsgálva kesze-kusza képet alkot.
Ha hosszabb ideig fennáll az egyensúlyi helyzetből való kimozdulás, miofasciális triggerpontok, ízületi diszfunkciók alakulhatnak ki.
Trigger pontok azonban nem csak mozgáshiány esetén, hanem túlhasználat (fokozott izommunka) miatt is megjelenhetnek. Ilyen ok lehet a túledzettség, egyoldalú mozgásterhelés. Még a rossz testtartás miatt túlfeszülő izmokban bekövetkező szerkezeti változások is ide sorolhatók.
A fokozott izomtónus miatt romlik az artériás és vénás keringés, ami miatt romlik az oxigén ellátás és az anyagcsere, ami miatt az izom megnyúlasi, megrövidülési képessége romlik, képtelen lesz regenerálódni. A lazulásra képtelen izomrostok végül csomóvá alakulnak az izomszövetben, 
A triggerpontok adott izom meghatározott területen helyezkednek el. Előfordulhatnak az izomhasban, vagy az izom-ín átmenetnél.
Tünetek: diszkomfort érzés, izommerevség, izomgörcsök, fájdalom. A fájdalom lehet helyi, mely nem terjed ki távolabbi régiókra. Lehet látens, amikor direkt nyomás hatására váltható ki a fájdalom. Lehet aktív, olyan felfokozott érzékenységű pont, mely akár külső hatás nélkül is adhat fájdalmat a kisugárzási területnek megfelelően.
A kezelésről: megfelelő előkészítést követően mechanikai nyomással lehet oldani a miofasciális triggerpontokat. Az alkalmazott nyomás átmeneti vérellátási zavart okoz az adott szövetben, ugyanakkor a nyomás, mint mechanikai inger, aktiválja a fájdalomérző receptorokat, ami fájdalomingert vált ki. Megfelelő ideig fenntartva a nyomást az idegrendszer alkalmazkodik a fájdalomhoz és válaszreakciója izommunka lesz, amely nem más, mint a reflexes ellazulás. Ezt követően a nyomás feloldásakor az érintett szövetrész vérellátása nagymértékben fokozódik, újraindul az anyagcsere. A lerakódott káros anyagok távozni tudnak a keringés útján.
A triggerpontok oldását követően nyújtó technikákkal megtörténik az izomrostok hosszának helyreállítása.
Összességében a trigger terápia nem a fájdalommentes kezelések közé tartozik, azonban megfelelő kezelési tervvel és előkészítéssel hatalmas állapotjavulást érhetünk el.

Kinezio tape terápia

Önmagában is alkalmazható és a fascia lazítással, masszázs kezeléssel együtt is kombinálható terápia.

Egy speciális szálszövésű, egyik oldalán ragasztó réteggel ellátott, rugalmas szalag kerül felhelyezésre adott testfelületre. A tapasz jelenlétét a bőrben található érző idegvégződések állandó mechanikai ingerként érzékelik, ez által képes jelentősen csökkenteni a fájdalmat. E mellett a bőrt megemeli, ez által fokozódik a bőr egyes rétegei közt a vér- és nyirokáramlás.

Konkrét hatásai:

  • Normalizálja az izomtónust, ezért megelőzésként is alkalmazható pl.: sportolóknál
  • Fokozza a vér- és nyirokáramlást, így a sérülések területén csökkenti az ödémát, duzzanatot és a fájdalmat.
  • Az állandó bőr és izomstimulus hatékonyan csökkenti a fájdalmat.
  • Növeli az ízületi mozgásterjedelmet.

FONTOS!

A tape felhelyezése komoly anatómiai és mozgásélettani háttérismeretek alapján történik, ezért szükséges végzett terapeutára bízni annak felhelyezését!

Bőrirritáció, viszketés esetén a tape-et el kell távolítani!

A bőrön, izomban, ragasztás közelében található ízületben jelentkező feszítés vagy egyéb diszkomfort érzés, pl.: a fájdalom fokozódása esetén a tape-et el kell távolítani és újra ragasztani!

FIGYELEM! A kinezio tape nem helyettesíti az orvosi diagnózist! Amennyiben a fájdalom 2 héten belül sem szűnik, konzultálni kell orvossal!

Sportedzések 

Nem véletlenül a "Mozogj szabadon!" lett vállalkozásom jelmondata.

Bemutatkozómban is leírtam, hogy egész életünknek a mozgás az alapja. Edzőként két vonalon is tevékenykedem. Egyrészt a megelőzés területén, a testmozgás népszerűsítése a célom. A másik már inkább a kialakult mozgásszervi problémákra, izomdiszfunkciókra fókuszál és a további állapotromlást hivatott megakadályozni.

Zumba

Edzői karrierem a nagy sikerű Zumba Fitnessel való megismerkedésemmel indult 10 évvel ezelőtt, amelyet nem pusztán egy latinos fitness irányzatként definiálnék, hanem életformaként. Ezekbe az órákba mindenki annyi energiát fektet, amennyit tud és akar. A célt mindenki maga határozza meg, hogy fogyni szeretne, állóképességet növelni, vagy pusztán levezetni a feszültséget egy nehéz nap végén. Nincs elvárt ismétlésszám, de jó hangulat annál inkább, mely azt erősíti a vendégekben, hogy mozogni jó! 10 év távlatából is azt vallom, hogy az egyik legjobb rekreációs, preventív jellegű mozgásforma, mellyel a modern világ megajándékozta az emberiséget.

SpineUP! Preventív gerinctréning

Gerincünk a mindennapokba, - kiváltképp, ha ülő munkát végzünk - olyan, akár egy darab karó. Márpedig egészséges működése nélkülözhetetlen funkcióinak hibátlan ellátásához, melyek a következők: központi idegrendszerünk részének, a gerincvelőnek védelme (be- és kilépő idegpályák), a stabilitás, mozgás, rezgéscsillapítás, erőátvitel. Ha nem viseljük gondját, mérhetetlenül sok panasz kiindulási pontját jelentheti (a teljesség igénye nélkül: fájdalom, mozgáskorlátozottság, migrén, bénulás, stb.)

A preventív gerinctréninggel kompenzálható a helytelen életmód és egyúttal megelőzhető a gerincbetegségek kialakulása.

Egy olyan komplex, teljes mozgásrendszert fejlesztő edzésprogram, melynek középpontjában a gerinc áll. Segíti a helyes testtartás kialakítását. Nem csupán hátizom erősítő gyakorlatokat takar, hanem speciális technikái által fejleszthető az egyensúlyérzék és a koordináció is, hiszen a mozgás minden síkjában, intenzív dinamizmussal bombázza ingerekkel a mozgatórendszerünket.

HAMAROSAN ELÉRHETŐ:

Egyéni, személyre szabott edzések

Sokrétű munkám minden szegmensének fontos és elvárt része az állapotfelmérés, a tartáselemzés és, hogy képes legyek korrigálni mondjuk egy tartáshibát.

Ezen szolgáltatásomat kizárólag abban az esetben tudom biztosítani, ha még nincs komoly baj, például korrekciós gyakorlatokkal felülírható egy-egy kóros mozgásminta, vagy a kivitelezés módján kell csiszolni.

Manuális kezeléseim mellett is mindig hangsúlyozom vendégeimnek, hogy a kezelés nem minden esetben oldja meg a problémákat. Mert válhat valaki tünetmentessé... ha nem változtat, továbbra is egy oldalú terhelést végez vagy nem korrigál egy hibás mozgásmintát, ugyanúgy jelentkezni fognak a panaszok.

Mikor válaszd ezt a szolgáltatást?

- Ha célzott edzéseid nem érik el a kívánt eredményt, esetleg nem kívánatos fájdalomérzettel, gyakori sérülésekkel jár a mozgás és manuális kezelések (fascia lazítás, masszázs, kinezio tape, stb.) sem javítanak a helyzete.

- Ha a manuális kezelések mellé javasolt, otthon is végezhető korrekciós gyakorlatokat nem szívesen végeznéd magad, esetleg kevés motivációt érzel magadban az otthoni tornához.

- Sérülés után, amikor az orvos és/vagy a gyógytornász szabad utat engedett, de szeretnéd tudatosan, biztonságosan újra felépíteni edzéseidet.

- Ha korábban soha nem mozogtál és egy komolyabb edzésprogram megkezdése előtt szeretnéd alaposan megtanulni a helyes testtartás és gyakorlatvégrehajtás alapjait.

FIGYELEM! Sem a Preventív gerinctréning, sem a fent bemutatott személyi edzés szolgáltatásom nem helyettesíti a szakszerű orvosi- vagy gyógytornász által vezetett terápiát! Rehabilitációs célra a gyógyító tevékenységet követően azonban kiváló, így várom azokat is, akik sérülésből gyógyultak (kezelőorvos és gyógytornász áldásával!) és szeretnének visszatérni az aktív életmódhoz!


© 2023 SZABAD MOZGÁS STÚDIÓ. 8105 Pétfürdő, Bocskai utca 61.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen!